Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zhroucení, nebo vzestup? Co si vybereme?

9. 06. 2017 15:15:53
Mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať.

Existuje Zdroj veškeré síly a energie. Energie a síla, vyzařovaná ze Zdroje vytváří tlak. No a tlak vyvolává pohyb. Ba doslova pohyb vynucuje! Zákonitosti nezbytného pohybu je podřízeno celé univerzum a tedy samozřejmě i člověk s jeho fyzickým tělem, ale i s jeho vnitřním životem.

Pokud se zaměříme na lidský vnitřní život, železná zákonitost nezbytného pohybu se v této oblasti projevuje nezbytností chtění. Člověk musí neustále něco chtít. A pokud se náhodou najde někdo, kdo na všechno již zcela rezignoval a prohlásí, že on již vůbec nic nechce, tak také toto jeho prohlášení nijak nevybočuje ze zákonitosti neustálého pohybu, projevující se lidským chtěním. Neboť i nic nechtít je v podstatě projevem chtění a tedy pohybu.

Ne, člověk se v žádném případě nemůže vyhnout nikdy neustávajícímu proudu vlastního chtění, které je projevem velkého, vesmírného zákona pohybu. To prostě není v jeho silách!

Člověk může své chtění jedině usměrňovat! A to dvojím způsobem. Buď k dobrému, nebo ke špatnému. V tom má absolutně svobodnou vůli. Může se tedy svobodně rozhodnout, zda své chtění nasměruje k dobrému, čistému a spravedlivému, nebo jej nasměruje k povrchnímu, špatnému, nečistému, nespravedlivému, nízkému a zvrhlému.

V momentě jeho svobodného rozhodnutí, ať již bylo jakékoliv, však vstupuje do činnosti jiná zákonitost tohoto univerza, na jejímž základě se vše v kruhu musí nakonec vrátit zpět ke svému východisku. Je to zákonitost zpětného účinku! Ona způsobuje, že každému se spravedlivě vrátí přesně to, co on sám chtěl. A tak se tedy druh našeho chtění, pro který jsme se dobrovolně rozhodli stává nakonec našim osudem. Co jsme chtěli, to se nám stane! Pokud jsme chtěli dobro, vrátí se nám dobro! Pokud jsme chtěli zlo, vrátí se nám zlo! Co jsme rozsévali, to nakonec sklidíme! Každý z nás bude muset nevyhnutelně sklidit odpovídající úrodu za každou svou myšlenku, za každé své cítění, jakož i za každé své slovo a za každý svůj čin.

Kdo pochopí fungování těchto jednoduchých, prostých a dokonalých zákonitostí, ten si uvědomí, že jedinou cestou ke štěstí, míru a spokojenosti je konání dobra. Je chtění k dobrému! Neboť pouze tehdy, když budeme dobro rozsévat, můžeme dobro sklidit!

Žel, většina lidí ignoruje tyto zákonitosti a mluví, jedná, myslí a cítí jako přijde. Hrůza se však musí zmocnit každého, kdo si uvědomí, jakou sklizeň a jaké zpětné účinky nám to musí přinést.

Ano, mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať. K okraji propasti, kterou může překlenout pouze jediné - pravé chtění k dobrému!

Pouze prostřednictvím pravého chtění k dobrému, projevujícího se čistými a spravedlivými myšlenkami a city, jako i čistými a spravedlivými slovy a činy je možné vybudovat most přes bezednou propast, do které se musí zhroutit všechno a každý, kdo pevné chtění k dobrému v sobě nechová.

V současnosti stojí naše civilizace na rozhraní. Stojí na křižovatce, na níž se bude muset pod tlakem nutnosti neustálého pohybu rozhodnout, kterou cestou se vydá. Zda bude pokračovat po cestě staré a vyšlapané, po cestě nečistoty, prázdnoty a povrchnosti vlastního vnitřního života, bez snahy o vyšší, ušlechtilejší a vznešenější. Po cestě, totožné s nedobrým chtěním se všemi důsledky, které to musí ve zpětných účincích zákonitě přinést.

Nebo se lidstvo rozhodne jít novou cestou. Cestou dobra, kterým bude prodchnuto všechno jeho cítění, myšlení a jednání.

Jedině cesta dobrého chtění může totiž zastavit pokračující úpadek a změnit dějiny naší civilizace k nepoznání.

Nezbývá nic jiného, než nám všem popřát, aby ono velké rozhodnutí, které musíme jako lidstvo učinit a před kterým nelze uniknout bylo správné a přineslo nám vzestup civilizace a ne její zhroucení.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š

Autor: Milan Šupa | pátek 9.6.2017 15:15 | karma článku: 12.55 | přečteno: 332x

Další články blogera

Milan Šupa

Demaskování pokrytectví charity, přijímání migrantů a ekologie

Žijeme v době maximálního rozkvětu pokrytectví a tento fakt nebude žádnou novinkou pro nikoho, kdo je jenom trochu vnímavý.

21.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 1321 | Diskuse

Milan Šupa

O nízkém dobru humanoidních živočichů a o vysokém dobru pravých lidí

Nízké dobro je dobro egoistické současného typu, zaměřené hlavně na osobní prospěch jednotlivce, který uvažuje pouze v intencích pojmů "já" a "mně".

14.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.76 | Přečteno: 194 | Diskuse

Milan Šupa

Nedejme sebou manipulovat a nebuďme ovcemi!

Abychom se mohli svobodně rozhodovat, musíme mít objektivní informace. Žel, realita je jiná! V reálném životě je vyvíjena snaha, abychom objektivní informace neměli.

10.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 452 | Diskuse

Milan Šupa

Člověče, bez přízně Nejvyššího nejsi ničím!

Ty bláznivý člověče, proč nechceš vítězit? Proč nechceš, aby se ti vše dařilo? Proč nechceš, abys byl šťastný? Proč nechceš, abys prožíval opravdu plnohodnotný život?

7.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 238 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 156 | Diskuse

Libuse Palkova

Prezident a korupce

Nový prezident je nadějí, že se země konečně zbaví korupce, nezaměstnanosti a chudoby, která je naším současným největším problémem. Tak nějak zní hesla v Zimbabwe vítající nového politika.

23.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 7.63 | Přečteno: 375 | Diskuse

Jana Slaninová

Když tě obejme Ježíš

Pršelo, tma houstla a nohy v blátě vázly. Každým krokem, byly boty těžší, obalené návleky z bahnitého jílu. Les divoký, hustý. Nebezpečný. Blesky křižovaly tmu. Sem tam osvítily cestu, abych nespadla do výmolu a nezlomila si nohu.

23.11.2017 v 11:08 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 198 | Diskuse

Jana Henychová

Odřený nárazník - nová praktika zlodějů na řidiče aut?

Ťuk ťuk na okénko u auta... "Paní, máte odřený nárazník!!! Pojďte se podívat!" Pravděpodobně nová praktika zlodějů číhá na důvěřivce...

23.11.2017 v 10:38 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 1365 | Diskuse
Počet článků 629 Celková karma 11.96 Průměrná čtenost 699
Jsem člověk, kterému není lhostejné obecné nepochopení pravého smyslu lidského života na zemi a z tohoto nepochopení pramenící selhávání jak osobních, tak celospolečenských vztahů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.