Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O nevyhnutelné potřebě učinění pořádku ve chlévě na zemi

6. 06. 2017 15:15:14
Aneb, zdrcující kritika všeho a všech, s jakou jste se pravděpodobně ještě nikdy nesetkali. Kéž by tato slova nikdy nemusela být napsána.

Lékař - bezcharakterní kreatura, která si udělala byznys z lidského neštěstí. Kreatura, která nechce pomáhat tak, jak to slibovala, ale která v lidech a jejich utrpení vidí především zdroj vlastního obohacení. Obohacení bez studu, bez dna a bez svědomí.

Velká čest všem výjimkám!

Politik - bezcharakterní kreatura, která namísto služby národu a jeho zájmům slouží sobě a svým zájmům. A pro vlastní zájmy neváhá lhát, okrádat, ba i zaprodat celý národ.

Velká čest všem výjimkám!

Podnikatel - arogantní a bezcharakterní kreatura, které jde vždy jen a jen o peníze. Její zaměstnanci jsou pro ni pouze prostředkem, potřebným pro dosahování zisku. A protože jí jde pouze o peníze, snaží se ponechat si z vyprodukovaných prostředků co nejvíce pro sebe a naopak, svým zaměstnancům vyplatit ve formě mzdy co nejméně.

Je to kreatura, vždy připravena k jakékoliv nemorálnosti a bezcharakternosti, pokud jí to přinese více peněz, jejichž však nikdy nemá a nikdy nebude mít dost.

Velká čest všem výjimkám!

Bankéř - zloděj v obleku a kravatě, který získává peníze za nic. Jedním z mnoha příkladů je bezhotovostní styk. Světová bankovní lobby prosadila, aby lidé v zaměstnání nedostávali hotovost, ale aby jejich mzdy byly bezhotovostně poukazovány na jejich bankovní účty. Správa účtu a každý pohyb na něm je však zpoplatněn. Tímto způsobem se do bank vlévají miliardy za nic. Miliardy za nic, o které by přišly, kdyby bezhotovostní styk neexistoval.

Bankéř je zvrhlá bytost, která utopila svou lidskost v penězích.

Velká čest všem výjimkám!

Novinář - bezcharakterní kreatura, pro kterou, stejně jako pro všechny výše uvedené neznamenají vůbec nic slova jako čestnost, spravedlnost a opravdovost. Kreatura, která usiluje především o senzaci, přičemž je odhodlaná vyslídit a vynést na povrch i tu největší zvrhlost. Svým šířením povrchnosti, prázdnoty, nízkosti a nečistoty, jako i svým pomlouváním zamořuje a deformuje povědomí celé společnosti.

Velká čest všem výjimkám!

Herec - prodejní nevěstka, ochotna propůjčit se v každé chvíli i k té největší zvrhlosti, nízkosti a nemorálnosti. Prodejní nevěstka, ochotna se na povel režiséra kdekoliv a kdykoliv i svléknout donaha. Prodejní nevěstka, která při výběru svých rolí nebere vůbec na zřetel kritérium lidské ušlechtilosti a morálky.

Velká čest všem výjimkám!

Obyčejný člověk - tupá, povrchní a mělká bytost, jejíž hodnotový systém se nepříliš odlišuje od zvířete. Bytost, jejíž snažení i celé myšlení je nasměrováno pouze k hmotným potřebám. Bytost, absolutně neschopná povznést se k něčemu vyššímu, ušlechtilejšímu a vznešenějšímu. Prázdná bytost, jejíž duch je spoután okovy hmoty. Bytost, kterou právě pro její prázdnotu a povrchnost manipulují a okrádají všichni výše zmínění lidští dravci.

Velká čest všem výjimkám!

Žena - zvrácená kreatura, která má zvláštní potřebu neustále provokovat ty nejnižší pudy. Její způsob oblékání, nazývaný módou je zaměřen na rafinované a promyšlené odhalování těla tak, aby co nejvíce dráždilo, protože cílem ženy je být co nejvíce "sexy".

Velká čest všem výjimkám!

Muž - hrubá, vulgární, živočišná bytost, jejíž myšlenky a slova ovládají ty nejnižší pudy. Zvrhlá bytost, která nejednou není schopna vyslovit ani dvě věty, aniž se v nich nenašel nějaký vulgarismus.

Velká čest všem výjimkám!

Bůh - vznešená, všemohoucí, dobrotivá, ušlechtilá a spravedlivá entita, která odstraní všechno toto lidské bahno z planety Země.

Až na ty výjimky!

Závěr: v seznamu lidských nízkosti by se dalo pokračovat ještě velmi dlouho. Kdo se bděle rozhlédne kolem sebe uvidí množství neuvěřitelné ubohosti téměř na každém kroku.

Nejpodstatnější však je, aby se on sám snažil být vždy právě onou výjimkou. Výjimkou, které patří čest! Výjimkou, jejíž dobrý, ušlechtilý a spravedlivý život na této zemi se pod tlakem Boží entity stane brzy pravidlem. Pravidlem absolutně pro všechny!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š

Autor: Milan Šupa | úterý 6.6.2017 15:15 | karma článku: 19.31 | přečteno: 630x

Další články blogera

Milan Šupa

Demaskování pokrytectví charity, přijímání migrantů a ekologie

Žijeme v době maximálního rozkvětu pokrytectví a tento fakt nebude žádnou novinkou pro nikoho, kdo je jenom trochu vnímavý.

21.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 1321 | Diskuse

Milan Šupa

O nízkém dobru humanoidních živočichů a o vysokém dobru pravých lidí

Nízké dobro je dobro egoistické současného typu, zaměřené hlavně na osobní prospěch jednotlivce, který uvažuje pouze v intencích pojmů "já" a "mně".

14.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.76 | Přečteno: 194 | Diskuse

Milan Šupa

Nedejme sebou manipulovat a nebuďme ovcemi!

Abychom se mohli svobodně rozhodovat, musíme mít objektivní informace. Žel, realita je jiná! V reálném životě je vyvíjena snaha, abychom objektivní informace neměli.

10.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 21.99 | Přečteno: 452 | Diskuse

Milan Šupa

Člověče, bez přízně Nejvyššího nejsi ničím!

Ty bláznivý člověče, proč nechceš vítězit? Proč nechceš, aby se ti vše dařilo? Proč nechceš, abys byl šťastný? Proč nechceš, abys prožíval opravdu plnohodnotný život?

7.11.2017 v 15:15 | Karma článku: 8.70 | Přečteno: 238 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Petr Omelka

Gitans - cikáni po francouzsku

"Svoboda je poznaná nutnost," prohlásil kdysi jeden vousatý chlapík. Měl pravdu. Cikáni to ale věděli od nepaměti.

23.11.2017 v 14:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Dobrá fotka je ulovením vzácného momentu, co neumře časem (obhajoba vítězného snímku)

Stejně jako to říkáme o dobré reportáži, co vytáhne věc v čase aktuálním na světlo boží, ale dobrá, čtivá a platná obsahem a poselstvím je i za sto let. Jako se zdaří stejné malíři, jako Michelangelův David má v očích odhodlání

23.11.2017 v 13:17 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 156 | Diskuse

Libuse Palkova

Prezident a korupce

Nový prezident je nadějí, že se země konečně zbaví korupce, nezaměstnanosti a chudoby, která je naším současným největším problémem. Tak nějak zní hesla v Zimbabwe vítající nového politika.

23.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 7.63 | Přečteno: 375 | Diskuse

Jana Slaninová

Když tě obejme Ježíš

Pršelo, tma houstla a nohy v blátě vázly. Každým krokem, byly boty těžší, obalené návleky z bahnitého jílu. Les divoký, hustý. Nebezpečný. Blesky křižovaly tmu. Sem tam osvítily cestu, abych nespadla do výmolu a nezlomila si nohu.

23.11.2017 v 11:08 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 198 | Diskuse

Jana Henychová

Odřený nárazník - nová praktika zlodějů na řidiče aut?

Ťuk ťuk na okénko u auta... "Paní, máte odřený nárazník!!! Pojďte se podívat!" Pravděpodobně nová praktika zlodějů číhá na důvěřivce...

23.11.2017 v 10:38 | Karma článku: 30.99 | Přečteno: 1365 | Diskuse
Počet článků 629 Celková karma 11.96 Průměrná čtenost 699
Jsem člověk, kterému není lhostejné obecné nepochopení pravého smyslu lidského života na zemi a z tohoto nepochopení pramenící selhávání jak osobních, tak celospolečenských vztahů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.