Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zhroucení, nebo vzestup? Co si vybereme?

9. 06. 2017 15:15:53
Mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať.

Existuje Zdroj veškeré síly a energie. Energie a síla, vyzařovaná ze Zdroje vytváří tlak. No a tlak vyvolává pohyb. Ba doslova pohyb vynucuje! Zákonitosti nezbytného pohybu je podřízeno celé univerzum a tedy samozřejmě i člověk s jeho fyzickým tělem, ale i s jeho vnitřním životem.

Pokud se zaměříme na lidský vnitřní život, železná zákonitost nezbytného pohybu se v této oblasti projevuje nezbytností chtění. Člověk musí neustále něco chtít. A pokud se náhodou najde někdo, kdo na všechno již zcela rezignoval a prohlásí, že on již vůbec nic nechce, tak také toto jeho prohlášení nijak nevybočuje ze zákonitosti neustálého pohybu, projevující se lidským chtěním. Neboť i nic nechtít je v podstatě projevem chtění a tedy pohybu.

Ne, člověk se v žádném případě nemůže vyhnout nikdy neustávajícímu proudu vlastního chtění, které je projevem velkého, vesmírného zákona pohybu. To prostě není v jeho silách!

Člověk může své chtění jedině usměrňovat! A to dvojím způsobem. Buď k dobrému, nebo ke špatnému. V tom má absolutně svobodnou vůli. Může se tedy svobodně rozhodnout, zda své chtění nasměruje k dobrému, čistému a spravedlivému, nebo jej nasměruje k povrchnímu, špatnému, nečistému, nespravedlivému, nízkému a zvrhlému.

V momentě jeho svobodného rozhodnutí, ať již bylo jakékoliv, však vstupuje do činnosti jiná zákonitost tohoto univerza, na jejímž základě se vše v kruhu musí nakonec vrátit zpět ke svému východisku. Je to zákonitost zpětného účinku! Ona způsobuje, že každému se spravedlivě vrátí přesně to, co on sám chtěl. A tak se tedy druh našeho chtění, pro který jsme se dobrovolně rozhodli stává nakonec našim osudem. Co jsme chtěli, to se nám stane! Pokud jsme chtěli dobro, vrátí se nám dobro! Pokud jsme chtěli zlo, vrátí se nám zlo! Co jsme rozsévali, to nakonec sklidíme! Každý z nás bude muset nevyhnutelně sklidit odpovídající úrodu za každou svou myšlenku, za každé své cítění, jakož i za každé své slovo a za každý svůj čin.

Kdo pochopí fungování těchto jednoduchých, prostých a dokonalých zákonitostí, ten si uvědomí, že jedinou cestou ke štěstí, míru a spokojenosti je konání dobra. Je chtění k dobrému! Neboť pouze tehdy, když budeme dobro rozsévat, můžeme dobro sklidit!

Žel, většina lidí ignoruje tyto zákonitosti a mluví, jedná, myslí a cítí jako přijde. Hrůza se však musí zmocnit každého, kdo si uvědomí, jakou sklizeň a jaké zpětné účinky nám to musí přinést.

Ano, mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať. K okraji propasti, kterou může překlenout pouze jediné - pravé chtění k dobrému!

Pouze prostřednictvím pravého chtění k dobrému, projevujícího se čistými a spravedlivými myšlenkami a city, jako i čistými a spravedlivými slovy a činy je možné vybudovat most přes bezednou propast, do které se musí zhroutit všechno a každý, kdo pevné chtění k dobrému v sobě nechová.

V současnosti stojí naše civilizace na rozhraní. Stojí na křižovatce, na níž se bude muset pod tlakem nutnosti neustálého pohybu rozhodnout, kterou cestou se vydá. Zda bude pokračovat po cestě staré a vyšlapané, po cestě nečistoty, prázdnoty a povrchnosti vlastního vnitřního života, bez snahy o vyšší, ušlechtilejší a vznešenější. Po cestě, totožné s nedobrým chtěním se všemi důsledky, které to musí ve zpětných účincích zákonitě přinést.

Nebo se lidstvo rozhodne jít novou cestou. Cestou dobra, kterým bude prodchnuto všechno jeho cítění, myšlení a jednání.

Jedině cesta dobrého chtění může totiž zastavit pokračující úpadek a změnit dějiny naší civilizace k nepoznání.

Nezbývá nic jiného, než nám všem popřát, aby ono velké rozhodnutí, které musíme jako lidstvo učinit a před kterým nelze uniknout bylo správné a přineslo nám vzestup civilizace a ne její zhroucení.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š

Autor: Milan Šupa | pátek 9.6.2017 15:15 | karma článku: 10.69 | přečteno: 325x

Další články blogera

Milan Šupa

Člověče otevři oči! Příroda k tobě promlouvá!

Existují lidé kteří tvrdí, že mechanismus fungování přírody je řízen určitým druhem vědomé inteligence. Že prostě vše, co se v přírodě děje se neděje jen tak samo od sebe. Stojí za tím inteligence a ta to spravuje.

25.7.2017 v 15:15 | Karma článku: 10.54 | Přečteno: 203 | Diskuse

Milan Šupa

Jsou Slované méněcenná rasa? Z hlediska západu žel ano!

Pro západ jsou Slované stále cosi méněcenné, co mu má sloužit. Západ totiž vždy byl a stále je vůči Slovanům nepřející a nevraživý.

21.7.2017 v 15:15 | Karma článku: 41.58 | Přečteno: 4099 | Diskuse

Milan Šupa

Lidstvo, jak dál?

Vše, co nestojí ve Vůli Stvořitele, nemá v sobě pevného základu a je stavbou, již dopředu odsouzenou na zhroucení.

18.7.2017 v 15:15 | Karma článku: 8.30 | Přečteno: 228 | Diskuse

Milan Šupa

Teprve po hlavním má následovat po - hlavní!

Skutečná pravda o věcech se nejednou skrývá v samotných slovech, které tyto věci označují. A přesně tak je to i s pojmem pohlavní a se vším, co se za ním skrývá.

14.7.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 311 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Matky vražedkyně

Když slyším, že matka zavraždí své dítě, přeji si jediné. Aby matka vražedkyně dostala trest nejvyšší.

27.7.2017 v 6:45 | Karma článku: 4.77 | Přečteno: 164 | Diskuse

Libuse Palkova

Výběr partnerky podle barvy genitálií?

Když jsem slyšela poprvé, že nejnovějším hitem v péči o krásu ženy je nechat si vybělit vagínu, myslela jsem, že je to nějaký vtip. Ale vypadá to, že to myslej vážně.

26.7.2017 v 21:21 | Karma článku: 23.11 | Přečteno: 1824 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Když se řekne puberta – taky se vám orosí čelo?

Taky jste někdy v dospívání zapřemýšleli nad tím, zda vaši rodiče jsou ti vaši, když najednou po vás furt něco chtějí anebo vám furt něco zakazují a hodně toho nedovolí?

26.7.2017 v 20:20 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 239 | Diskuse

Olga Pavlíková

US army bez transsexuálů

Trump vykázal transgenderové osoby ze všech služeb v armádě, Obama jim tam před ním naopak uplatnění umožnil.

26.7.2017 v 19:35 | Karma článku: 27.22 | Přečteno: 614 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: Leží tam lidi pokousaní pijavkami

Mám den dovolené, protože pijavkování se posledně u mého muže projevilo několikahodinovým vytékáním "krve". Že se jedná o krevní plazmu obarvenou krví, která tvoří rosolovité sraženiny a čistí tělo, jsem se dozvěděla dnes.

26.7.2017 v 19:19 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 309 | Diskuse
Počet článků 598 Celková karma 14.86 Průměrná čtenost 709
Jsem člověk, kterému není lhostejné obecné nepochopení pravého smyslu lidského života na zemi a z tohoto nepochopení pramenící selhávání jak osobních, tak celospolečenských vztahů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.