Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zhroucení, nebo vzestup? Co si vybereme?

9. 06. 2017 15:15:53
Mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať.

Existuje Zdroj veškeré síly a energie. Energie a síla, vyzařovaná ze Zdroje vytváří tlak. No a tlak vyvolává pohyb. Ba doslova pohyb vynucuje! Zákonitosti nezbytného pohybu je podřízeno celé univerzum a tedy samozřejmě i člověk s jeho fyzickým tělem, ale i s jeho vnitřním životem.

Pokud se zaměříme na lidský vnitřní život, železná zákonitost nezbytného pohybu se v této oblasti projevuje nezbytností chtění. Člověk musí neustále něco chtít. A pokud se náhodou najde někdo, kdo na všechno již zcela rezignoval a prohlásí, že on již vůbec nic nechce, tak také toto jeho prohlášení nijak nevybočuje ze zákonitosti neustálého pohybu, projevující se lidským chtěním. Neboť i nic nechtít je v podstatě projevem chtění a tedy pohybu.

Ne, člověk se v žádném případě nemůže vyhnout nikdy neustávajícímu proudu vlastního chtění, které je projevem velkého, vesmírného zákona pohybu. To prostě není v jeho silách!

Člověk může své chtění jedině usměrňovat! A to dvojím způsobem. Buď k dobrému, nebo ke špatnému. V tom má absolutně svobodnou vůli. Může se tedy svobodně rozhodnout, zda své chtění nasměruje k dobrému, čistému a spravedlivému, nebo jej nasměruje k povrchnímu, špatnému, nečistému, nespravedlivému, nízkému a zvrhlému.

V momentě jeho svobodného rozhodnutí, ať již bylo jakékoliv, však vstupuje do činnosti jiná zákonitost tohoto univerza, na jejímž základě se vše v kruhu musí nakonec vrátit zpět ke svému východisku. Je to zákonitost zpětného účinku! Ona způsobuje, že každému se spravedlivě vrátí přesně to, co on sám chtěl. A tak se tedy druh našeho chtění, pro který jsme se dobrovolně rozhodli stává nakonec našim osudem. Co jsme chtěli, to se nám stane! Pokud jsme chtěli dobro, vrátí se nám dobro! Pokud jsme chtěli zlo, vrátí se nám zlo! Co jsme rozsévali, to nakonec sklidíme! Každý z nás bude muset nevyhnutelně sklidit odpovídající úrodu za každou svou myšlenku, za každé své cítění, jakož i za každé své slovo a za každý svůj čin.

Kdo pochopí fungování těchto jednoduchých, prostých a dokonalých zákonitostí, ten si uvědomí, že jedinou cestou ke štěstí, míru a spokojenosti je konání dobra. Je chtění k dobrému! Neboť pouze tehdy, když budeme dobro rozsévat, můžeme dobro sklidit!

Žel, většina lidí ignoruje tyto zákonitosti a mluví, jedná, myslí a cítí jako přijde. Hrůza se však musí zmocnit každého, kdo si uvědomí, jakou sklizeň a jaké zpětné účinky nám to musí přinést.

Ano, mnozí vnímaví lidé jasně vyciťují, že lidstvo je hnáno zpětnými účinky svého nesprávného myšlení a jednání k okraji propasti. K okraji propasti, z níž hloubky se zmocňuje závrať. K okraji propasti, kterou může překlenout pouze jediné - pravé chtění k dobrému!

Pouze prostřednictvím pravého chtění k dobrému, projevujícího se čistými a spravedlivými myšlenkami a city, jako i čistými a spravedlivými slovy a činy je možné vybudovat most přes bezednou propast, do které se musí zhroutit všechno a každý, kdo pevné chtění k dobrému v sobě nechová.

V současnosti stojí naše civilizace na rozhraní. Stojí na křižovatce, na níž se bude muset pod tlakem nutnosti neustálého pohybu rozhodnout, kterou cestou se vydá. Zda bude pokračovat po cestě staré a vyšlapané, po cestě nečistoty, prázdnoty a povrchnosti vlastního vnitřního života, bez snahy o vyšší, ušlechtilejší a vznešenější. Po cestě, totožné s nedobrým chtěním se všemi důsledky, které to musí ve zpětných účincích zákonitě přinést.

Nebo se lidstvo rozhodne jít novou cestou. Cestou dobra, kterým bude prodchnuto všechno jeho cítění, myšlení a jednání.

Jedině cesta dobrého chtění může totiž zastavit pokračující úpadek a změnit dějiny naší civilizace k nepoznání.

Nezbývá nic jiného, než nám všem popřát, aby ono velké rozhodnutí, které musíme jako lidstvo učinit a před kterým nelze uniknout bylo správné a přineslo nám vzestup civilizace a ne její zhroucení.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š

Autor: Milan Šupa | pátek 9.6.2017 15:15 | karma článku: 12.55 | přečteno: 332x

Další články blogera

Milan Šupa

Neštěstí zvané rozum!

V nadřazení rozumu nad cit tkví ve skutečnosti všechno zlo, napáchané na této zemi! Je to také cesta ke zničení celé naší civilizace.

22.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 190 | Diskuse

Milan Šupa

Holá pravda o válečných štváčích! Netušíte, kdo všechno mezi ně patří

Když se v naší současnosti zcela vážně hovoří o válce mocností a když se na ni intenzivně připravuje, o čem to svědčí?

19.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 909 | Diskuse

Milan Šupa

Co všechno se skrývá za vulgárním způsobem řeči?

Lidskou řečí se dostává na povrch skrytá, vnitřní podstata člověka! Řeč a slovní projev proto nelze vnímat jako samostatně stojící jednotku, ale jako vnější projev něčeho, co je skryto hlouběji pod povrchem.

15.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 615 | Diskuse

Milan Šupa

Příznivci Slovanů neodsuzujte křesťanství! Slovanským národům tím jenom škodíte!

Existují lidé, kteří jsou velkými příznivci Slovanů a slovanství v jeho nejautentičtější podobě, se kterou je neoddělitelně spojeno naše původní, dávné duchovno. Žel, mnoho z nich má však jednu neblahou vlastnost.

12.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 12.54 | Přečteno: 474 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 169 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.26 | Přečteno: 127 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 298 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 203 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 768 | Diskuse
Počet článků 614 Celková karma 12.61 Průměrná čtenost 704
Jsem člověk, kterému není lhostejné obecné nepochopení pravého smyslu lidského života na zemi a z tohoto nepochopení pramenící selhávání jak osobních, tak celospolečenských vztahů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.