Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O nevyhnutelné potřebě učinění pořádku ve chlévě na zemi

6. 06. 2017 15:15:14
Aneb, zdrcující kritika všeho a všech, s jakou jste se pravděpodobně ještě nikdy nesetkali. Kéž by tato slova nikdy nemusela být napsána.

Lékař - bezcharakterní kreatura, která si udělala byznys z lidského neštěstí. Kreatura, která nechce pomáhat tak, jak to slibovala, ale která v lidech a jejich utrpení vidí především zdroj vlastního obohacení. Obohacení bez studu, bez dna a bez svědomí.

Velká čest všem výjimkám!

Politik - bezcharakterní kreatura, která namísto služby národu a jeho zájmům slouží sobě a svým zájmům. A pro vlastní zájmy neváhá lhát, okrádat, ba i zaprodat celý národ.

Velká čest všem výjimkám!

Podnikatel - arogantní a bezcharakterní kreatura, které jde vždy jen a jen o peníze. Její zaměstnanci jsou pro ni pouze prostředkem, potřebným pro dosahování zisku. A protože jí jde pouze o peníze, snaží se ponechat si z vyprodukovaných prostředků co nejvíce pro sebe a naopak, svým zaměstnancům vyplatit ve formě mzdy co nejméně.

Je to kreatura, vždy připravena k jakékoliv nemorálnosti a bezcharakternosti, pokud jí to přinese více peněz, jejichž však nikdy nemá a nikdy nebude mít dost.

Velká čest všem výjimkám!

Bankéř - zloděj v obleku a kravatě, který získává peníze za nic. Jedním z mnoha příkladů je bezhotovostní styk. Světová bankovní lobby prosadila, aby lidé v zaměstnání nedostávali hotovost, ale aby jejich mzdy byly bezhotovostně poukazovány na jejich bankovní účty. Správa účtu a každý pohyb na něm je však zpoplatněn. Tímto způsobem se do bank vlévají miliardy za nic. Miliardy za nic, o které by přišly, kdyby bezhotovostní styk neexistoval.

Bankéř je zvrhlá bytost, která utopila svou lidskost v penězích.

Velká čest všem výjimkám!

Novinář - bezcharakterní kreatura, pro kterou, stejně jako pro všechny výše uvedené neznamenají vůbec nic slova jako čestnost, spravedlnost a opravdovost. Kreatura, která usiluje především o senzaci, přičemž je odhodlaná vyslídit a vynést na povrch i tu největší zvrhlost. Svým šířením povrchnosti, prázdnoty, nízkosti a nečistoty, jako i svým pomlouváním zamořuje a deformuje povědomí celé společnosti.

Velká čest všem výjimkám!

Herec - prodejní nevěstka, ochotna propůjčit se v každé chvíli i k té největší zvrhlosti, nízkosti a nemorálnosti. Prodejní nevěstka, ochotna se na povel režiséra kdekoliv a kdykoliv i svléknout donaha. Prodejní nevěstka, která při výběru svých rolí nebere vůbec na zřetel kritérium lidské ušlechtilosti a morálky.

Velká čest všem výjimkám!

Obyčejný člověk - tupá, povrchní a mělká bytost, jejíž hodnotový systém se nepříliš odlišuje od zvířete. Bytost, jejíž snažení i celé myšlení je nasměrováno pouze k hmotným potřebám. Bytost, absolutně neschopná povznést se k něčemu vyššímu, ušlechtilejšímu a vznešenějšímu. Prázdná bytost, jejíž duch je spoután okovy hmoty. Bytost, kterou právě pro její prázdnotu a povrchnost manipulují a okrádají všichni výše zmínění lidští dravci.

Velká čest všem výjimkám!

Žena - zvrácená kreatura, která má zvláštní potřebu neustále provokovat ty nejnižší pudy. Její způsob oblékání, nazývaný módou je zaměřen na rafinované a promyšlené odhalování těla tak, aby co nejvíce dráždilo, protože cílem ženy je být co nejvíce "sexy".

Velká čest všem výjimkám!

Muž - hrubá, vulgární, živočišná bytost, jejíž myšlenky a slova ovládají ty nejnižší pudy. Zvrhlá bytost, která nejednou není schopna vyslovit ani dvě věty, aniž se v nich nenašel nějaký vulgarismus.

Velká čest všem výjimkám!

Bůh - vznešená, všemohoucí, dobrotivá, ušlechtilá a spravedlivá entita, která odstraní všechno toto lidské bahno z planety Země.

Až na ty výjimky!

Závěr: v seznamu lidských nízkosti by se dalo pokračovat ještě velmi dlouho. Kdo se bděle rozhlédne kolem sebe uvidí množství neuvěřitelné ubohosti téměř na každém kroku.

Nejpodstatnější však je, aby se on sám snažil být vždy právě onou výjimkou. Výjimkou, které patří čest! Výjimkou, jejíž dobrý, ušlechtilý a spravedlivý život na této zemi se pod tlakem Boží entity stane brzy pravidlem. Pravidlem absolutně pro všechny!

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š

Autor: Milan Šupa | úterý 6.6.2017 15:15 | karma článku: 19.31 | přečteno: 626x

Další články blogera

Milan Šupa

Neštěstí zvané rozum!

V nadřazení rozumu nad cit tkví ve skutečnosti všechno zlo, napáchané na této zemi! Je to také cesta ke zničení celé naší civilizace.

22.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 5.82 | Přečteno: 190 | Diskuse

Milan Šupa

Holá pravda o válečných štváčích! Netušíte, kdo všechno mezi ně patří

Když se v naší současnosti zcela vážně hovoří o válce mocností a když se na ni intenzivně připravuje, o čem to svědčí?

19.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 909 | Diskuse

Milan Šupa

Co všechno se skrývá za vulgárním způsobem řeči?

Lidskou řečí se dostává na povrch skrytá, vnitřní podstata člověka! Řeč a slovní projev proto nelze vnímat jako samostatně stojící jednotku, ale jako vnější projev něčeho, co je skryto hlouběji pod povrchem.

15.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 615 | Diskuse

Milan Šupa

Příznivci Slovanů neodsuzujte křesťanství! Slovanským národům tím jenom škodíte!

Existují lidé, kteří jsou velkými příznivci Slovanů a slovanství v jeho nejautentičtější podobě, se kterou je neoddělitelně spojeno naše původní, dávné duchovno. Žel, mnoho z nich má však jednu neblahou vlastnost.

12.9.2017 v 15:15 | Karma článku: 12.54 | Přečteno: 474 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 169 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.26 | Přečteno: 127 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.02 | Přečteno: 299 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 6.64 | Přečteno: 204 | Diskuse

Martina Studzinská

Třída all inclusiv

...aneb malé "třídní foto", tedy popis toho, co musí český učitel v průměrné třídě zvládnout za dopoledne. Připočtěme k tomu dvě až tři hodiny odpoledne u počítače nad administrativní prací a pár hodin týdně na schůzích.

24.9.2017 v 17:23 | Karma článku: 23.71 | Přečteno: 768 | Diskuse
Počet článků 614 Celková karma 12.61 Průměrná čtenost 704
Jsem člověk, kterému není lhostejné obecné nepochopení pravého smyslu lidského života na zemi a z tohoto nepochopení pramenící selhávání jak osobních, tak celospolečenských vztahů.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.